sadzenie krokusów

novelawood

Temat: Krokusy na trawnik
Również odradzam sadzenie krokusów i jakichkolwiek cebul w trawniku - chyba, że będziesz to robić co dwa- trzy lata. W pełni zgadzam się z opinią poprzedników - nie mają szans na przetrwanie.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7592Temat: KROKUSY
...z zarastania terenów otwartych (zaprzestanie koszenia łąk i wypasania na nich owiec). W Polsce krokus objęty jest ścisłą ochroną na podstawie Rozporządzenie ministra środowiska z dnia 11 września 2001 r. Powyższe zdjęcia wykonała tulipanka Część podziemną stanowi kulista, lekko spłaszczona bulwocebula okryta suchymi łuskami. Wprost z niej wyrastają kwiaty a następnie liście (czasami równocześnie). Najlepszym terminem sadzenia krokusów wrzesień lub początek października. Powinnyśmy sadzić je na głębokość 8-10 cm. W przypadku gleb ciężkich głębokość ta może być mniejsza – ok. 5 cm. Ważne jest aby bulwocebule nie stykały się ze sobą. Przed posadzeniem warto sporządzić mieszankę z torfu, ziemi ogrodowej, kompostu i szczypty soli gorzkiej, która pozwoli rośliną prawidłowo rozwijać się. Miejsce sadzenia dobieramy tak, aby unikać...
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=36654


Temat: Krokusy
ta gra farmerzy a nie ogród moich marzeń zresztą krokusy sadzi się tylko na szfran albo do ogrodu domowego
Źródło: forum.wolnifarmerzy.pl/viewtopic.php?t=10768


Temat: Krokusy na trawnik
Odradzam sadzenie krokusów i jakichkolwiek cebul w trawniku . Ja wiem że to ładnie wygląda ale trawę trzeba kosić.Szkoda tych cebul bo się je osłabia powinny same zaschnąć wtedy są większe na wiosnę.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7592


Copyright (c) 2009 novelawood | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.